Dinsdagavond kregen ruim 50 aanwezigen (onze vrijwilligers en vertegenwoordigers van de supportersgroepen) in stadion De Leunen de kans om hun vragen te stellen aan een delegatie van het Geelse bestuur.

Die top van ASV Geel is de afgelopen maanden herschikt op basis van een grondige evaluatie.

Matthijs Symons verduidelijkte de nieuwe clubvisie:

Allemaal Samen Verbroedering Geel wordt meer dan ooit de slogan!

Allemaal: Heel de club op één lijn… supporters, vrijwilligers, spelers, trainers én bestuur.
Samen: Lessen trekken uit het verleden, maar ook samen vooruit kijken. De focus ligt op de toekomst met gezonde, realistische ambities.
Verbroedering: Het Leunenstadion moet the place to be worden om te verbroederen. Tijdens de thuiswedstrijden willen we op verschillende manieren dit gevoel oproepen.
Geel: Trots op onze stad, op onze club, op onze prachtige blauw en witte kleuren en op stadion De Leunen. Trots op onze geuzennaam: Geelse Zotten.”

Fabian Morren gaf toelichting bij de nieuwe clubstructuur en haar invulling:

Binnen de club tekenden we een nieuwe werkingsstructuur uit bestaande uit drie takken: de sturingsgroep, het dagelijks bestuur en de sportieve leiding.

De sturingsgroep staat onder leiding van Fabian Morren, en bestaat verder uit Patrice Morren, Johan Thielemans, Paul Taels en Yannick Dillen. Zij zetten de algemene lijnen van de club uit.

Het dagelijks bestuur zet die algemene lijnen om in de praktijk en stuurt de club aan. Haar leden zijn Patrice Morren (Head of Football), Johan Thielemans (General Manager), Paul Taels (Financieel Directeur) en Matthijs Symons (Non-Sports Director). Zij werken nauw samen en overleggen met het Jeugdbestuur.”

Een eerste belangrijke knoop die door de beleidsmensen werd doorgehakt, was de beslissing om het vertrouwen in onze coach Niels Houben om te zetten in een meerjarig contract.
De coach lichtte al een tipje van de sportieve sluier.

Door omstandigheden zijn we laat kunnen beginnen aan de samenstelling van de kern voor het volgende seizoen. De laatste weken waren hectisch voor de sportieve staff, maar ik kan u melden dat we een zeer mooie groep aan het samenstellen zijn en dat we zelfs onverwacht in de finale fase zitten om de selectie compleet te maken. Namen kan ik u hier helaas niet geven, communiceren doen we hierover op het gepaste ogenblik via onze socials.”

“De komende tijd wachtten ons nog wel wat uitdagingen, maar het is nu al duidelijk dat er stevige fundamenten voor een hoopvolle toekomst zijn gelegd”, sloot Matthijs Symons het officiële gedeelte af, waarna het tijd was voor een vragenronde vanuit het publiek:

Hoe gaat de club om met het nijpend tekort aan vrijwilligers?

Matthijs Symons: “Het bestuur erkent dat dit geen onbekend probleem is… een tendens die zich al enkele jaren voortzet bij de meeste verenigingen en clubs.
Een club staat of valt met de gewaardeerde inzet van haar vrijwilligers en wij willen ten zeerste benadrukken hoe belangrijk zij zijn voor ASV Geel.
Het nieuwe bestuursorgaan wil inzetten op overlegmomenten met de verschillende vrijwilligersgroepen om aan oplossingen en verbeteringen te werken.”

Hoe ziet de club de beleving voor de wedstrijden?

Matthijs Symons: “Beleving begint al bij het binnenkomen van het stadion. Vanaf het eerste moment moet een supporter zich welkom voelen en ook het gevoel hebben dat er iets te beleven valt. De club zal hier extra op inzetten vanaf het komende seizoen.”

Wanneer begint de abonnementenverkoop voor het volgende seizoen?

Matthijs Symons: “De club wil volledig inzetten op beleving (zie vorig punt) en wil de supporters al vroeg in het stadion ontvangen. Dit willen we doen door de toegang tot het Leunenstadion tussen 18:30 en 19:00 volledig gratis te maken voor iedereen. We willen afstappen van de traditionele abonnementenverkoop! We beseffen dat dit een stijlbreuk is met het verleden en dat er nog wel een aantal losse eindjes zijn die moeten vastgeknoopt worden. Hierover zal in de nabije toekomst nog verder over gecommuniceerd worden.”

Zit er iets in de pijplijn naar nieuwe sponsors toe?

Fabian Morren: “Zeker, maar omwille van afspraken en lopende onderhandelingen kunnen we momenteel nog niet te veel uitweiden over nieuwe sponsors. Wat we al wel kunnen zeggen is dat er komend seizoen een nieuwe hoofdsponsor op de shirts zal verschijnen.”

Hoe concreet is de sportieve voorbereiding naar het komende seizoen toe?

Niels Houben: “De trainingen zullen op 14 juli opnieuw van start gaan en we hebben al heel wat oefenwedstrijden kunnen vastleggen, ook tegen een aantal interessante tegenstanders. Ik wil echter binnenkort eerst mijn spelersgroep hierover inlichten alvorens we er verder in detail op kunnen ingaan.”

Hoe ziet de coach de doorstroming van de jeugd naar het eerste elftal?

Niels Houben: “Ik ben zelf doorgegroeid van jeugdtrainer naar T1 van een eerste elftal en besef maar al te goed de waarde van het jeugdcompartiment van een voetbalclub. Doorstroming vanuit eigen jeugd is een belangrijke ambitie, momenteel ligt de  focus van de club echter op de uitbouw van de A-kern en sportieve staff.

In het verleden werden A-kern spelers ook betrokken bij de jeugdwerking. Kan dit opnieuw opgestart worden?

Niels Houben: “Ik wil daar nu nog geen standpunt over innemen, maar ga dit zeker wel bespreekbaar maken in mijn spelersgroep.”

Kunnen de namen van nieuwe spelers en contractverlengingen niet eerst op de clubpagina worden aangekondigd?

Fabian Morren: “In theorie zou dat de regel moeten zijn, maar de praktijk wijst uit dat dossiers soms in de media worden gelekt vaak nog voor de deal helemaal rond is. Onze achterban mag ervan uitgaan dat de info op onze clubkanalen de enige echte officiële berichtgeving is.

Er gingen geruchten dat de club zou worden overgenomen door buitenlandse investeerders… wat is daarvan aan?

Fabian Morren: “Heel kort en bondig: dit klopt absoluut niet!”

Zal de website nog terug in gebruik genomen worden?

Matthijs Symons: “Na heel wat technische problemen met de website kunnen we melden dat deze opnieuw online is (n.v.d.r.: bij deze). We gaan binnenkort nog wel samen zitten met onze websitebeheerder om een aantal zaken aan te passen en de algemene structuur te optimaliseren.”